(Lu)LED

Energia tworzenia, sztuka i technologia

Lampy (Lu)LED robione są z ręcznie obrabianego drewna oraz szkła. Zdobienie jest wykonane metodą decoupage lub ręcznie malowane. Piloty również są wykonywane własnoręcznie w pojedynczych egzemplarzach i ozdabiane podobnie jak lampy. Powierzchnie są zabezpieczone ekologicznym lakierem.

Źródłem światła są różne typy taśm LED: RGBW, RGB + taśma biała. Dzięki tej technologii można uzyskać tysiące kolorów, w tym naturalne światło białe o wybranej temperaturze barwnej.

Lampy są energooszczędne. Podczas czuwania, gdy nie świecą i czekają na nasze polecenia, pobierają jedyne 0,06 W (sześć setnych wata), czyli prąd za złotówkę zużyją dopiero po ponad 2 latach. Podczas świecenia z maksymalną jasnością, zależnie od wielkości pobierają moc od 1,5 W do 3 W. Największe egzemplarze jak „Duże róże” lub długa lampa kuchenna nie zużywają więcej energii niż 5 W.

Sterowanie zapewnia autorski system oparty na mikrokontrolerach (mikroprocesorach). Łączność z pilotem realizowana jest za pomocą fal radiowych, dzięki czemu nie ma konieczności „celowania” w lampę ani bezpośredniej widoczności. Całość od oprogramowania przez projekt i wykonanie obwodów drukowanych, po montaż jest wykonywana w domowym zaciszu. Zasilanie i wszystkie gotowe elementy elektryczne i elektroniczne posiadają onaczenie CE.

Niepowtarzalna ręczna robota

Stacks Image 88
Stacks Image 94
Stacks Image 92
Stacks Image 96
Stacks Image 90

Autorskie pomysły